Корфу
Категория: Регулярни екскурзии
Транспорт: автобус
Брой нощувки: 3
Брой нощни преходи: 1
Маршрут: София – остров Корфу - София
Дати на провеждане:
Описание: Петдневно пътуване до остров Корфу - райско кътче в Йонийско море...
Цена от: 275 лв
Програма
1 ден
Отпътуване от София в 23.00 ч. от стадион “Васил Левски” по маршрут Кулата – Солун – Верия – Йоанина – Игуменица.
2 ден
Сутринта пристигане в Игуменица. Трансфер с ферибот до остров Корфу (1 ч. 45 мин.) – най-посещаваният гръцки остров в Йонийско море, известен с византийските си храмове и екзотична растителност. Пристигане около обяд. Настаняване в хотел 3* в Гувия. Намиращият се само на 10 км. от Корфу град курорт Гувия е построен върху руините на Венецианско пристанище. Поради наличието на много магазинчета, таверни, барчета, кафета, спортни развлечения и редовни автобуси, той е изключително предпочитано от туристите място за престой на острова. Свободно време. Вечеря. Нощувка.
3 ден
Закуска. По желание Панорамна обиколка на град Корфу – разглеждане старата и новата крепост, свързани с венецианската окупация; аркадите Листон– едно от най-романтичните кътчета на града,, църквата "Св.Спиридон"– закрилник на града, спасявал го от чума, глад и турско нашествие., двореца "Ахилийон"- лятната резиденция на Императрица Елизабет (Сиси), построена през 1890 г. в чест на Ахил – любимият герой на императрицата, полуостров Канони и Мишия остров с екскурзовод. Легендата разказва, че на този корабоподобен остров са останките на кораб, превърнат в камък от ядосания бог Посейдон, след като екипажът го предизвикал като върнал Одисей в Итака. Свободно време или екскурзия с лодка с прозрачно дъно, която стартира от град Корфу. Вечеря. Нощувка.
4 ден
Закуска. По желание - екскурзия до Палеокастрица – възможност за разходка с лодка до прекрасните сини пещери на Корфу. На връщане посещение на фабрика за обработка на кум-куат – емблематичния за остров Корфу плод. Вечеря. Вечерта по желание гръцка вечер с богата програма, напитки и мезета. Нощувка.
5 ден
Закуска. Отпътуване обратно за България: ферибот Корфу – Игуменица; Верия – Солун – София. Пристигане в София вечерта.
Цени
| Настаняване | Цени | |
| Възрастен | ||
| Двойна стая | 275 лв. | |
Цената включва
• транспорт с комфортен туристически автобус (климатик, видеосистема, минибар);
• 3 нощувки със закуски в хотел в Gouvia *** в Корфу;
• фериботни такси и билети;
• застраховка "Помощ при пътуване в чужбина";
• екскурзоводско обслужване.
Цената не включва
• Панорамна обиколка на Корфу с екскурзовод – 15 €;
• Екскурзия до Палеокастрица - 15 €;
• Входна такса на двореца Ахилийон – 7 €; Над 20 човека – 4 €;
• други музеи, обекти и прояви, посещавани по желание
• Разходка с лодка с прозрачно дъно – 14 €;
• Гръцка вечер с богата програма, напитки и мезета – 25 €;
• Разходи от личен характер
Доплащане
• единична стая: 35 лв
Отстъпки
• Трети възрастен, настанен на допълнително легло: 25 лв
• Деца до 11 г., настанени в стаята на двамата родители: 76 лв
Забележки
• Екскурзията се провежда при минимум 40 записани туристи.
• Срок за уведомление при недостигнат минимален брой туристи: 5 дни преди датата на отпътуване.
• Допълнителните екскурзии се провеждат при минимум 20 туристи.
Полезна информация
Необходими документи:
• Валиден документ за самоличност - лична карта или задграничен паспорт.
• За деца под 18 години, пътуващи с един родител или без родители – Нотариално заверена декларация, че родителите са съгласни детето да пътува извън България – оригинал + копие.
• За Република Гърция няма визови, санитарни и медицински изисквания.
Общи условия:

